nehoblovaná prkna na fasádu modřín – levná modřínová fasáda

Kategorie: , Product ID: 4062

Popis

Levnější variantou modřínové fasády, ale kvalitu neměnící, je nehoblovaná varianta. Nehoblovaná modřínová prkna jsme schopni dodat čestvě řazané na rámové pila (katru), které nařežeme s půl ročním předstihem, než se budete fasádu montovat, necháte volně proložené a po 6 měsících můžete materiál s vlhkostí cca 15-20% namontovat. Nebo pro Vás prkna dosušíme na požadovanou vlhkost 15-20%, ale každopádně ušetříte za hoblování a fasáda vypadá také skvěle a vydrží stejně jako hoblovaná.

 

kruhové domy, dřevostavby na klíč

Dále můžeme nabídnout materiál řezaný na pohlednové ploše na kotoučových pilách, které mají na stranách hladící nože, který povrch lehce ohladí.

 

kruhové domy, dřevostavby na klíč

 

Modřín je scénický dřevěný materiál. Buněčná struktura modřínu je přesná a odlišná od ostatních druhů stromů. Modřín neabsorbuje vlhkost stejným způsobem jako například borovice. Modřín je velmi odolný vůči mechanickému opotřebení. Charakteristickým rysem modřínu jsou silně vyvinuté rozdíly mezi zimními a letními nárůsty dřeva. V jádru kmene červenohnědé dřevo střídá světle hnědé tím dává modřínu jedinečnou pohledovou strukturu, která pohladí oči každého milovníka přírodních materiálů. Když je modřín vystaven povětrnostním vlivům, postupem času zešedne a dlouhou dobu minimálně mění svou strukturu.

proto je modřínové fasádní prkno vhodné jako obklad, a to nejen dřevostaveb. Můžete je použít u domů postavených doslova z jakéhokoli stavebního materiálu. Díky tomu, že jsou dřevěné modřínové fasády k domu připevněny pomocí nosného roštu, vzniká mezi dřevěným obkladem a samotnou stavbu větraná mezera. Pro zděný i dřevěný dům je tak odvětrávaná fasáda bezpečné řešení, protože i když někde ve stěně dojde ke zvýšení vlhkosti, může se větranou mezerou vlhkost ze stavby vypařit.

Modřínové fasádní prkno vám nařežeme podle vašich požadavků rychle a hlavně levně. Nakupujeme modřínovou surovinu z okolních lesů, tím pádem vám můžeme nabídnout cenu, která vás mile překvapí..