Skip to content Skip to footer

JASANOVÉ LATĚ – VLASTNOSTI A JEJICH POUŽITÍ

Jasanové latě na obklad do interiéru, obkladové, jasanové latě na obklad do exteriéru, latě z jasanu, latě jasan interiérové lamely – sušené, hoblované, broušené…

Jasanové latě z masivu se často používají na designové obklady stěn jak interiéru, tak v exteriéru též nazvané jako jasanové lamely. Slouží k obkladům stěn, strupů obývacího prostoru, společenských místností, kuchyně, ložnice nebo dětského pokoje. dubová lať je druh hraněného řeziva s plochou příčného průřezu 10 až 25 cm².

Zkombinujte přírodní kouzlo a teplo dřeva s našimi jasanovými latěmi pro obklad stěn a stropů jak interiéru, tak v exteriéru a získáte vítězné partnerství s krásnou přirozenou přitažlivostí a rychlou instalací, můžete také využít vysokých akustickým vlastností stěn nebo stropů z jasanových obkladových latí tak, kde je to právě potřeba. Jasanové obkladové latě a hranolky mají pěkný a dekorativní kresbu i vzhled, latě z dubu se vyznačují svou odolností vůči mechanické zátěži a vlivům vnějšího prostředí. Latě dub doplňují sortiment dubového řeziva menších dimenzí.

Široké použití obkladových latí z jasanu, který se vyznačuje dlouhou životností i přímo vystavený povětrnostním vlivům a to i bez povrchové úpravy. Jasanové dřevo se často používá pro výrobu dřevěných teras a roštů, plotů, pergol, altánů, schodiště v zahradě i v interiéru dubové obkladové latě na stěnu. Latě z jasanu se používají jako samotné obklady fasád, ploty a další i jako spodní konstrukce  na nosné rošty a montážní roviny jasanových konstrukcí. Celá skladba konstrukce je tak z jednoho druhu dřeva, které má stejný vzhled, vlastnosti i životnost a vyhneme se tak nevhodné kombinací dřeva a materiálů.

Na objednávku vyrobíme latě z jasanu potřebných rozměrů a dimenzí přesně dle specifických požadavků každé stavby. Na přání zákazníka dodáme hoblované, broušené, frézované hrany do rádiusu.

kruhové domy, dřevostavby na klíč