Skip to content Skip to footer

Modřínové konstrukce hoblované – stropy, sloupy, houpačky, dubová lávka, molo, dubový most, mostek, stavidlo, hráz, kompostér, vyvýšený záhon, terasa, pergola. Vyrobíme materiál na Vaši konstrukci na míru, usušíme, ohoblujeme případně obrousíme.

modřínové krovy - krovy z modřínu - krovy modřín

JAKÉ MODŘÍNOVÉ KONSTRUKCE PRO VÁS MUŽEME VYROBIT V ZÁVISLOSTI NA ÚČELU POUŽITÍ ?

Čerstvě řezané (katrované) modřínové řezivo s neurčenou vlhkostí

Nevýhodou použití dále nezpracovaného řeziva může být vysoký podíl vody a následné objemové změny a deformace při sesychání do rovnovážné vlhkosti. Vyšší obsah vody může být také problematický z hlediska zvýšeného rizika napadení dřevokazným hmyzem, plísněmi i houbami, u dubu je toto však v malé míře, jelikož modřín je odolný prosti tomuto napadání.

Při nákupu surového řeziva je dobré vybrat správnou kvalitu vhodnou pro daný druh použití. Obecně platí, že středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější.

Naproti tomu zabudování prvků z nevysušeného dřeva s obsahem dřeně může způsobovat nežádoucí efekty ve formě kroucení, výsušných trhlin atp.

Tento produkt základního pilařského zpracování neztrácí svou oblibu u tradičních tesařských konstrukcí, kde se uplatňuje poměrně široká škála rozměrů průřezu – exteriérových konstrukcí, modřínová prkna v zahradě, vyvýšené záhony a jiné

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

MODŘÍNOVÁ PRKNA - PRKNA Z MODŘÍNU - PRKNA MODŘÍN 0 HOBLOVANÁ
modřínové trámy

Technicky vysušené, hoblované modřínové řezivo

profily jsou vyráběny z technicky vysušeného modřínového řeziva se zaručenou vlhkostí (exteriér zpravidla 15 % ±3%, interiér 10% ±2%). Středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější a je primárním pořezu kulatiny je dbáno na proříznutí dřeně (středu kmene). To zaručuje vyšší tvarovou stálost.

Samozřejmostí je u sámovaných sušených prken, latí, fošen nebo trámů čtyřstranné hoblování nebo broušení a sražené hrany.

K výrobě modřínového truhlářského řeziva se používají kmeny v pořadí první a druhé kusy od spodní části stromu s menším počtem odříznutých větví (suků) a minimálním zakřivením.

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

modřínové prkna - prkna z modřínu - prkna modřín
kruhové domy, dřevostavby na klíč
kruhové domy, dřevostavby na klíč
kruhové domy, dřevostavby na klíč