Skip to content Skip to footer

Vyrobíme Vám, usušíme, ohoblujeme, vybrousíme materiál na modřínové mosty, můstky, lávky a další vodní stavby. Samozřejmostí je s řezivem dodání certifikátu na modřínové konstrukční řezivo.

modřínové krovy - krovy z modřínu - krovy modřín

JAKÉ MATERIÁL NA MODŘÍNOVÉ MOSTY, MŮSTKY, LÁVKY PRO VÁS MŮŽEME VYROBIT V ZÁVISLOSTI NA ÚČELU POUŽITÍ ?

Čerstvě řezané (katrované) modřínové řezivo s neurčenou vlhkostí

Nevýhodou použití dále nezpracovaného řeziva může být vysoký podíl vody a následné objemové změny a deformace při sesychání do rovnovážné vlhkosti. Vyšší obsah vody může být také problematický z hlediska zvýšeného rizika napadení dřevokazným hmyzem, plísněmi i houbami, u dubu je toto však v malé míře, jelikož modřín je odolný prosti tomuto napadání.

Při nákupu surového řeziva je dobré vybrat správnou kvalitu vhodnou pro daný druh použití. Obecně platí, že středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější.

Naproti tomu zabudování prvků z nevysušeného dřeva s obsahem dřeně může způsobovat nežádoucí efekty ve formě kroucení, výsušných trhlin atp.

Tento produkt základního pilařského zpracování neztrácí svou oblibu u tradičních tesařských konstrukcí, kde se uplatňuje poměrně široká škála rozměrů průřezu – exteriérových konstrukcí, modřínová prkna v zahradě, vyvýšené záhony a jiné

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

modřínové mosty
modřínové trámy

Technicky vysušené, hoblovaný materiál na  modřínové mosty, můstky, lávky

profily jsou vyráběny z technicky vysušeného modřínového řeziva se zaručenou vlhkostí (exteriér zpravidla 15 % ±3%, interiér 10% ±2%). Středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější a je primárním pořezu kulatiny je dbáno na proříznutí dřeně (středu kmene). To zaručuje vyšší tvarovou stálost.

Samozřejmostí je u sámovaných sušených prken, latí, fošen nebo trámů čtyřstranné hoblování nebo broušení a sražené hrany.

K výrobě modřínového truhlářského řeziva se používají kmeny v pořadí první a druhé kusy od spodní části stromu s menším počtem odříznutých větví (suků) a minimálním zakřivením.

Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

kruhové domy, dřevostavby na klíč

modřínové prkna - prkna z modřínu - prkna modřín
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20190927_140950-scaled.jpg.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20220103_130141_9-scaled.jpg.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20210415_101714_1-scaled.jpg.