Skip to content Skip to footer

PROČ A K JAKÉMU ÚČELU ZVOLIT PRÁVĚ MODŘÍNOVÉ TRÁMY ?

Trámy z modřínu mají velké uplatnění u všech dřevěných konstrukcí v interiéru i exteriéru na dřevěné krovy, stropní modřínové trámy a pohledové vaznice, pergoly, altány, ploty, podlahy, terasy, fasády a spousty dalších. Na přání zákazníka dodáme modřínové trámy hoblované, broušené, frézované hrany do rádiusu. Trámy modřín, ale také menší hranoly mají široké použití při výrobě konstrukčních prvků nejrůznějších stavebních konstrukcí.

 

Modřín má velmi pěkný a dekorativní vzhled, ale hlavně vysokou životnost při použití v exteriéru. Řezivo z modřínu má z našich jehličnatých dřevin největší odolnost proti povětrnostním vlivům. Modřínové řezivo má vysokou životnost i bez povrchové úpravy, pro vysoký obsah pryskyřice a olejnatých látek, které modřín tak výborně impregnují, že odpuzuje vodu. Modřínové hranoly řežeme na objednávku i v celých metrech do délky 12metrů.

MODŘÍNOVÉ DŘEVO DO ZAHRADY

Trámy z modřínu jsou levnější variantou oprosti dubovému dřevu a jsou stejně neuvěřitelně odolné a očividně vydrží ještě mnoho let a s věkem budou ještě krásnější.  Modřínové  trámy umíme vyrobit se čtyřmi ostrými hranami nebo jen s potřebnou pohledovou hranou, či stranou. Na ostatních hranách může zabíhat oblina s kůrou.

Volba modřínových  trámů dřeva je čistý způsob úpravy vaší zahrady.

Ať už potřebujete cokoli, ohraničení, zeleninový  nebo květinový vyvýšený záhon, schody, posezení nebo dokonce rybník, pak jsou naše trámy z modřínu jako stvořené pro váš projekt.

kruhové domy, dřevostavby na klíč

kruhové domy, dřevostavby na klíč

 

kruhové domy, dřevostavby na klíč
kruhové domy, dřevostavby na klíč
MODŘÍNOVÉ TRÁMY - TRÁMY Z MODŘÍNU - TRÁMY MODŘÍN
kruhové domy, dřevostavby na klíč

 

Modřín nepotřebuje povrchovou úpravu ve venkovních podmínkách, protože bez přímého kontaktu se zemí vydrží asi 15 až 25 let bez rozpadu. Neošetřený modřín zešedne asi za 2-3 roky díky slunečnímu záření a vlhkosti. Barva se nejprve mění od bodů, které jsou nejvíce vystaveny povětrnostním vlivům, a vyrovná se v závislosti na podmínkách během několika let. Šednutí dřeva lze zpomalit ošetřením dřeva transparentními konzervačními prostředky na dřevo. Trám vyrobený z modřínu také nemusí být povrchově upraven, protože materiál  modřín vydrží namáhání UV zářením a vlhkostí. Během let však dřevo zešedne. Pamatujte, že během šednutí může být tón povrchu  nerovnoměrný.