modřínové podlahové palubky – modřínový obklad podlahový profil

Kategorie: , Product ID: 1882

Popis

Profil podlahových palubek se liší od profilu obkladových nesraženými bočními hranami. Modřínové podlahové palubky nemusíte použít výhradně na modřínovou podlahu, ale i na modřínové obložení stěny. Modřínové palubky na podlahu vyrábíme i v obkladových tloušťkách – 12,5mm, 15mm a 19mm, dále v podlahových tloušťkách 24mm a 27mm. Pokud se Vám nelíbí “obyčejný klasik profil”, můžeme Vám nabídnout podlahové palubky různých šířek, které i na stěně vytvoří jednolitý pohled a obklad tak získá moderní design masivního dřeva.

Modřín je scénický dřevěný materiál. Buněčná struktura modřínu je přesná a odlišná od ostatních druhů stromů. Modřín neabsorbuje vlhkost stejným způsobem jako například borovice. Modřín je velmi odolný vůči mechanickému opotřebení. Charakteristickým rysem modřínu jsou silně vyvinuté rozdíly mezi zimními a letními nárůsty dřeva. V jádru kmene červenohnědé dřevo střídá světle hnědé tím dává modřínu jedinečnou pohledovou strukturu, která pohladí oči každého milovníka přírodních materiálů. Když je modřín vystaven povětrnostním vlivům, postupem času zešedne a dlouhou dobu minimálně mění svou strukturu.

 

Proto jsou modřínové palubky vhodná jako obklad, a to nejen dřevostaveb. Můžete je použít u domů postavených doslova z jakéhokoli stavebního materiálu. Díky tomu, že jsou dřevěné modřínové palubky k domu připevněny pomocí nosného roštu, vzniká mezi dřevěným obkladem a samotnou stavbu větraná mezera. Pro zděný i dřevěný dům je tak odvětrávaná fasáda bezpečné řešení, protože i když někde ve stěně dojde ke zvýšení vlhkosti, může se větranou mezerou vlhkost ze stavby vypařit.